دکتر طهرانچی: دانشگاه ها در بخش فعالیت های تجاری سازی پژوهشی ورود کنند

۲۴ آذر ۱۳۹۷ | ۰۹:۲۳ کد : ۱۰۶۱۱ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۷۸۰

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه‌ها باید در بخش همکاری‌های پژوهشی و فعالیت‌های تجاری سازی پژوهشی ورود کنند و تمرکزشان تنها بر روی آموزش نباشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مراسم اختتامیه کنفرانس انجمن بین‌المللی مؤسسات آموزش عالی جنوب شرق آسیا ۲۰۱۸ (آسایهل) چهارشنبه شب ۲۱ آذر در واحد قزوین برگزار شد.

در این مراسم از دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و عضو هیأت امنای آسایهل که میزبانی این دوره از کنفرانس را برعهده داشت، پروفسور نینات اولان وراووث دبیرکل آسایهل و دکتر مرتضی موسی خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین با اهدای هدایا و لوح تقدیر قدردانی شد.

همچین از دکتر بیژن رنجبر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی و دبیر کمیته علمی آسایهل، مهندس علیرضا شیخ عطار مدیرکل امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی و دبیر کمیته بین الملل آسایهل، دکتر محمدایمان عسکری، دکتر عبدالله برادران، دکتر احمد محسنی، دکتر مژگان رشتچی، دکتر یزدانی، دکتر امیرحسین روحی، دکتر رحمانی، دکتر محمد علی اکبری و عوامل اجرایی این کنفرانس با اهدای لوح تقدیر و هدایا تجلیل شد.

دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم، گفت: بسیار خوشحالم که در آخرین روز اجلاس آسایهل ۲۰۱۸ بار دیگر در این جمع پرشور حضور دارم و از آقایان نینات دبیرکل انجمن، سوچاتو سووانساوات رئیس جدید دوره‌ای انجمن، مهندس شیخ عطار مدیرکل امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی و دبیر کمیته بین المللی انجمن و دکتر موسی خانی رئیس واحد قزوین که امکان برگزاری این اجلاس باشکوه را فراهم کردند، کمال تشکر و قدردانی را دارم.

عضو هیأت امنای آسایهل با اشاره به مباحث و موضوعات مطرح شده در این اجلاس اظهار داشت: با عنایت به مقالات و سخنرانی‌های ارائه شده در طول اجلاس از سوی اندیشمندان گرامی که در حوزه امور آموزشی، پژوهشی و همچنین مباحث مطرح شده در خصوص عناوین کنفرانس با تمرکز بر روش‌های آموزشی، برنامه ریزی و توسعه برنامه ریزی و درسی استوار بود می‌توان نتیجه گرفت این مباحث برای دانشگاه‌های عضو انجمن مفید فایده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه بار آموزش عالی عمدتاً بر دوش دانشگاه‌های خصوصی است، گفت: موضوعات مطرح شده در این کنفرانس نظیر بررسی ارکان اساسی در آموزش عالی، نه تنها در میان دانشگاه‌های عضو، بلکه از سوی سایر دانشگاه‌ها نیز مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

استاد تمام دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: هم اکنون قاره آسیا به عنوان یک قدرت در حال ظهور، مرکز توجهات جهان است و نقش دانشگاه‌ها در این فرایند غیرقابل انکار بوده، به طوری که باید دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه‌های خصوصی بیش از پیش در این زمینه نقش آفرینی کنند.

دکتر طهرانچی با تأکید بر اینکه دانشگاه‌ها باید در بخش همکاری‌های پژوهشی و نیز فعالیت‌های تجاری سازی پژوهشی بیشتر ورود کنند و تنها تمرکزشان بر روی آموزش نباشد، خاطرنشان کرد: امیدواریم با تلاش‌های دبیرکل محترم انجمن و با عنایت به معیارهایی که توسط کمیته پذیرش تهیه شده، در آینده بر تعداد اعضای انجمن و نیز قدرت تأثیرگذاری آن افزوده شود.

وی در پایان خطاب به رئیس و اعضای انجمن، گفت: امیدوارم در زمان حضور در جمهوری اسلامی ایران با بخشی از فرهنگ ایرانی که میهمان نوازی از مشخصه‌های بارز این فرهنگ است، آشنا شده و از نزدیک آن را لمس کرده باشید و خاطرات خوب و به یاد ماندنی از ایران با خود به همراه ببرید.

منبع: سایت اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی


( ۲ )