بخش پیوند کلیه بیمارستان فرهیختگان راه‌اندازی می‌شود/ دانشگاه آزاد نظام‌مندی پایان‌نامه‌ها را حل کرد

۱۹ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۵ کد : ۱۲۵۴۱ اخبار
تعداد بازدید:۴۴۶
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بحثی که سال‌ها در کشور مطرح بود که بایستی پایان‌نامه نظام‌مند شود، این را الحمدلله در دانشگاه آزاد اسلامی حل کردیم.

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی در حاشیه مراسم افتتاح بخش‌های دیالیز، سی‌تی اسکن و مرکز پایش سلامت بیمارستان فرهیختگان، گفت: در سال گذشته علی‌رغم شرایط اقتصادی خاصی که به واسطه کاهش دانشجو داشتیم، سه بیمارستان را در کشور افتتاح کردیم؛ بیمارستان‌هایی که بیش از ۱۰ سال طول کشیده بود و برای افتتاح بایستی یک اراده‌ای پشتش قرار می‌گرفت. این بیمارستان‌ها شامل بیمارستانی در اردبیل، در تبریز (بیمارستان امام سجاد(ع)) و بیمارستان فرهیختگان در تهران بود.

وی افزود: راه‌اندازی بیمارستان زمان خاص خودش را دارد. مجوزی که سال گذشته داده شد و شروع به کار عملیاتی کرد. بحمدلله سرعت تجهیز و راه‌اندازی بخش‌های مختلف به خوبی توسط همکاران پیگیری می‌شود. امروز و اکنون بخش دیالیز را با ۲۴ تخت افتتاح کردیم که این ۲۴ تخت امر بسیار مهمی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: دنبال این هستیم که بخش پیوند کلیه هم در این بیمارستان راه‌اندازی شود که إن‌شاءالله بتوانیم خدمتی را به بیماران و مردم خوب‌مان ارائه بدهیم و هم بخش‌های درمانی خودمان را در آموزش پزشکی تکمیل کنیم.

طهرانچی گفت: راه‌اندازی بخش سی‌تی‌اسکن هم امروز انجام شد که با راه‌اندازی این بخش، در حقیقت بخش مغز و اعصاب بیمارستان را تقویت کردیم و همانطور که می‌دانید بدون داشتن بخش‌های تصویربرداری، آن بخش‌ها نمی‌توانند به عنوان یک بخش جدی وارد عمل شوند. بخش ICU ما حتماً پشتیبانی نیاز داشت که یکی از مجهزترین دستگاه‌ها را تهیه و امروز به یمن ایام مبارک دهه فجر افتتاح شد.

وی عنوان کرد: خانواده دانشگاه آزاد یک خانواده بسیار بزرگ است. ما ۲۴ هزار هیئت علمی و ۳۴ هزار کارمند داریم و یکی از بحث‌های بسیار جدی که ما در این دوره با آن روبرو هستیم، بحث حمایت از کارمندان و هیئت‌علمی‌های خوب ماست. بخش پایش سلامت که امروز افتتاح و کار پایش سلامت شروع شد، در حقیقت بخشی است که خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی را مورد توجه قرار می‌دهد و إن‌شاءالله این اقدام در این ایام، کارِ درخوری باشد و این را به‌عنوان عیدی خدمت اعضای هیئت علمی و کارمندان این دانشگاه درنظر گرفته‌ایم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درباره این موضوع که طرف قرارداد این بیمارستان‌ها با چه کسی است و آیا عموم مردم هم می‌توانند از آنها استفاده کنند، اظهار کرد: بله عموم مردم هم می‌توانند استفاده کنند. یکی از بحث‌هایی که الان هیئت‌مدیره و مدیریت بیمارستان در دستور کار خود دارند، این است که به طور مرتب طرف قراردادهای مختلفی را به بیمارستان اضافه می‌کنند. چندتا از بیمه‌های مطرح و خوب اضافه شدند و سایرین هم در حال اضافه شدن هستند، در تلاش هستیم که عمومیت کار را گسترده کنند، ولی از روزی که بیمارستان شروع به‌کار کرده، اساساً مورد استفاده مردم این منطقه است و إن‌شاءالله با توجه به اینکه بیمارستان هم وابسته به دانشگاه است، مسلماً (هزینه‌اش) از بیمارستان‌های خصوصی خیلی کمتر است.

 طهرانچی درباره برنامه‌های دیگری که در دانشگاه آزاد اسلامی در دست افتتاح است، گفت: ما دو روز پیش در اصفهان بحث بذر و حرکت عمومی دانشگاه در حوزه بذر را افتتاح کردیم و همانطور که می‌دانید که دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه بذر صیفی‌جات پیشگام است. آن هم در حوزه‌ای که همه‌اش وابستگی به خارج است.

طهرانچی خاطرنشان کرد: دفتر کانون ارتباط صنعت با دانشگاه را در ذوب‌آهن اصفهان را هفته قبل افتتاح کردیم که یک گام اساسی در بحث ارتباط صنعت و دانشگاه بود، که این هم از آن نکات بسیار مهم بود. درمورد طرح پایش نیز، که با حدود ۱۹ هزار زمینه پژوهشی از آذر ماه مرحله آزمایشی‌اش را شروع کردیم، نشستی را با همه مدیران دبیرخانه‌های برنامه‌های علمی برگزار کرده و به طور رسمی همه قوانین را ابلاغ کردیم. درواقع بحثی که سال‌ها در کشور مطرح بود که بایستی پایان‌نامه نظام‌مند شود، این را الحمدلله در دانشگاه آزاد اسلامی حل کردیم و نشستی که در هفته گذشته در ایام دهه فجر با همه مسئولان داشتیم، یک گام جدی جلو رفت و چند برنامه علمی جدید هم به آن اضافه شد.