فعال شدن دومجله انگلیسی زبان در دانشکده مدیریت و اقتصاد واحد علوم و تحقیقات

۳۱ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۷:۴۲ کد : ۱۴۱۱۲ اخبار
تعداد بازدید:۸۸۷

رئیس دانشکده مدیریت و اقتصاد واحد علوم و تحقیقات گفت: دو مجله انگلیسی زبان این دانشکده با عناوین 

International Journal of Finance, Accounting and Economics Studies”  "
و International Journal of Management and Business Research” " فعال شدند که اولین شماره آنها آماده انتشار است.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر عباس طلوعی اشلقی با بیان اینکه از ابتدای سال 1399 تا کنون  60 جلسه دفاع به صورت حضوری و مجازی برگزار شده است، گفت: در دوران شیوع کرونا با وجود ملاحظات بهداشتی موجود، به منظور تسهیل اجرا و حمایت از پژوهش‌های دانشجویان و استادان تا جای‌که امکان دارد فعالیت ها به صورت مجازی انجام شده است و بسیاری از کارها با امضای الکترونیکی درفضای پژوهشی و آموزشی صورت گرفته است.
وی به لزوم حمایت از مجلات داخلی برای داوری و چاپ مقالات دانشجویان و پژوهشگران تاکید کرد و ادامه داد: در حال حاضر 11عنوان مجله در دانشکده مدیریت و اقتصاد وجود دارد که در ساختار اعضای اجرایی و علمی مجلات تغییراتی ایجاد شده است که به سرعت ایندکس شود. همچنین مجله های جدیدی برای گروه‌های مدیریت صنعتی و مدیریت فناوری اطلاعات تدارک دیده شد که در مرحله اخذ مجوز از مراجع ذی صلاح قرار دارد. 
به گفته رئیس دانشکده مدیریت و اقتصاد واحد علوم و تحقیقات، حجم بالای تقاضای چاپ مقاله از دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور، روند داوری و پذیرش در مجلات این دانشکده را کند نموده است. 
وی از پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی مدیریت صنعتی و کارشناسی ارشد بازرگانی گرایش بازرگانی دریایی در سال تحصیلی جدید خبر داد و افزود: همچنین مجوزهای لازم برای ایجاد مقطع کارشناسی ارشد در رشته مدیریت جهانگردی در دست پیگیری قرار دارد.
دکتر طلوعی با تاکید بر نگاه کاربردی سازی در حوزه پایان نامه و رساله‌های این دانشکده، اظهار داشت: براین اساس تمام پروپوزال‌ها به طور دقیق در دو شورای مجزای پژوهشی(که برای مقاطع ارشد و دکتری اختصاص دارد) بررسی می‌شود تا خروجی آن مثمر ثمر باشد و پایان نامه‌ها به سمت کاربردی شدن رود. همچنین باید تقاضای کاربردی شدن این پژوهش ها از سوی سازمان‌ها و شرکت‌ها وجود داشته باشد بنابراین چنانچه دغدغه‌ای در این حوزه نباشد و از سوی سازمان‌ها و صنایع درخواستی برای رفع مشکل نباشد، نمی توان به معنای واقعی برای ارتباط دانشگاه با صنعت کار بیشتری کرد. 
وی تصریح کرد: برخی همکاران دانشگاهی در دانشگاه‌های سراسرکشور خیلی جدی با مشکلات برخورد نکردند و باعث شده که فضای صنعت و سازمان‌ها تا حدودی با فضای موجود در دانشگاه‌ها دچار تعارض شوند و این تعارض باعث کمرنگ شدن نقش دانشگاه‌ها شود. سال گذشته با تعداد زیادی سازمان‌ها مذاکره شد که مشکلات و معضلات سازمان را به دانشگاه عنوان کرده و منتج به تعریف و تالیف پایان نامه‌ها برای رفع مشکلات موجود شد. 
به گفته دکتر طلوعی، بخش قابل توجهی از این مسائل که منتج به تعریف پایان نامه های کاربردی شده است مربوط به رشته‌های فناوری اطلاعات، مدیریت صنعتی و مدیریت بازرگانی بوده است.
 


( ۷ )