دکتر علی عباسپور : واحد علوم و تحقیقات از طرحهای نو و کاربردی حمایت می کند

۲۲ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۲:۵۹ کد : ۲۴۳۲ اخبار
تعداد بازدید:۹۸۰
دکتر علی عباسپور : واحد علوم و تحقیقات از طرحهای نو و کاربردی حمایت می کند

 

راه اندازی کارشناسی ارشد مهندسی ورزش در واحد علوم و تحقیقات

همایش دستاوردهای مهندسی ورزش واحد علوم و تحقیقات با ارائه جدیدترین دستاوردها با حضور مسئولان دانشگاه، اساتید، دانشجویان و خانواده های آنها در این واحد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات ، دکتر علی عباسپور رئیس واحد علوم و تحقیقات در این همایش با بیان اینکه پروژه هایی که امروز ارائه و از آنها دفاع شد از سطح بسیار بالایی برخوردار هستند گفت: جای خرسندی است که دانشجویان این واحد حتی در مقاطع کارشناسی از ظرفیت علمی بالایی برخوردار هستند.

وی با اشاره به سیاست دانشگاه آزاد اسلامی و واحد علوم و تحقیقات در راستای راه اندازی شرکت های دانش بنیان افزود: به منظور نیل به این هدف و کاربردی کردن طرحها، واحد علوم و تحقیقات با راه اندازی شرکتهای دانش بنیان به دنبال حمایت هرچه بیشتر از طرح ها و پروژه های دانشجویان و اساتید است.

 رئیس واحد علوم و تحقیقات خاطر نشان کرد:  توصیه من به همه دانشجویان همکاری و مشارکت در شرکت های دانش بنیان است زیرا علاوه بر اجرایی کردن طرحها و پروژه هایشان می توانند به عنوان یکی از سهامداران این شرکتها کسب درآمد نیز داشته و به راحتی به امور تحقیقاتی و پژوهشی خود بپردازند.

دکتر رضا سارنگ مدیرگروه مهندسی ورزش این واحد نیز در این مراسم گفت: برای اولین بار در کشور ، کارشناسی ارشد مهندسی ورزش در واحد علوم و تحقیقات راه اندازی خواهد شد و از مهرماه 1394 در این رشته دانشجو پذیرش می شود.

براساس این گزارش در این مراسم دانشجویان از پروژه های دانشجویی خود و با حضور اساتید راهنما به صورت جداگانه دفاع کردند که از جمله این پروژه ها می توان به طراحی و ساخت دستگاه تست ضریب اصطکاک توپ ، طراحی و ساخت دستگاه تست استاندارد اصطکاک کف پوش، دستگاه تمرین چربی سوزی و تقویت عضلات میانی ، کف پوش هوشمند ورزشی ، دستگاه تست استاندارد برگشت پذیری توپ و .... اشاره کرد .