ادغام آزمون سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی موجب تضییع حق داوطلبان شده است /تذکر رییس دانشگاه آزاد اسلامی به برگزارکنندگان کنسرت در واحدهای دانشگاهی

۰۷ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۵:۳۴ کد : ۲۴۶۷ اخبار
تعداد بازدید:۵۴۹
ادغام آزمون سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی موجب تضییع حق داوطلبان شده است /تذکر رییس دانشگاه آزاد اسلامی به برگزارکنندگان کنسرت در واحدهای دانشگاهیبه گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر میرزاده در سومین نشست هماهنگی پایش امور استانها با اشاره به اجرای طرح تجمیع در دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: این طرح با هدف کاهش بروکراسی، کاهش هزینه ها و چابک سازی سازمانی صورت گرفته است، البته ایرادهای جزیی در برخی از قسمت های آن وجود دارد که باید برای تقسیم کار بازنگری در آن صورت گیرد.

تذکر دکتر میرزاده به روسای واحدهای دانشگاهی

وی در ادامه با اشاره به برگزاری کنسرت در سالن یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به روسای مراکز استانی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: اگرچه برگزارکنندگان این گونه برنامه ها از خارج از دانشگاه بوده اند ، اما انتظار ما این است که در این فضای سیاسی آکنده از حسادت و دخالت کاری نکنیم که به حیثیت دانشگاه و نظام لطمه وارد شود.

دکتر میرزاده با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی همواره خطوط قرمز نظام را رعایت کرده، به روسای واحدهای دانشگاهی تذکر داد تا همواره در جهت منویات مقام معظم رهبری و مصالح نظام گام بردارند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی جز توسعه علمی، پژوهشی، فناوری و خدمت به به ایران اسلامی و اعتلای نام آن هدفی ندارد، افزود: باور دارم از آنجایی که دانشگاه آزاد اسلامی طرحی است که با نیت خالص بزرگانی چون آیت الله هاشمی تاسیس شده است، خداوند نیز ما در مقابل معاندان حمایت می کند.

وی در این اجلاس یک روزه که بیش از هشت ساعت به طول انجامید ، پس از شنیدن نقطه نظرات روسای دانشگاه آزاد اسلامی مراکز استانها، گفت: از آنجایی که دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاهی است که باید در آن آزاد اندیشی باشد وجه غالب ما هم باید اسلامی باشد به همین سبب نباید اجازه دهیم که قرآن کریم در برنامه های دانشگاه مهجور بماند.

 

برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در مسایل قرآن پژوهی

دکتر میرزاده با بیان اینکه وجه اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی ایجاب می کند، مضامین قرآن کریم در صحنه های علمی و اعتقادی ما پررنگ تر شود، گفت: توجه به قرآن کریم نباید منحصر به قرائت آن باشد اگرچه همین امر نیز مایه خیر و برکت است اما باید سعی شود با برگزاری مباحث علمی برگرفته از علوم قرآنی و برگزاری کرسی هایی در این باره به کشف تکنولوژی های ناشناخته اهتمام ورزیم.

رئیس بزرگترین دانشگاه حضوری جهان بر برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در مسایل قرآن پژوهی در دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد و گفت:پژوهش در قرآن کار دانشگاه هاست.

وی همچنین با تاکید بر تمرکز زدایی امور از مراکز استانها ،از روسای مراکز استانها خواست تا برای اشراف بیشتر بر امور محوله، نظارت مستقیم و دقیق بر امور واحدها داشته باشند.

دکتر میرزاده همچنین در این جلسه به موضوع احکام روسای واحدها اشاره و گفت: از روسای واحدها انتظار می رود نسبت به قطعی کردن احکام سرپرستی روسای واحدها اقدام کنند تا آناننیز برای اجرایی کردن برنامه ها و اهداف دانشگاه انگیزه بیشتری پیدا کنند.

ادغام آزمون ها باعث تضییع حق داوطلبان شد

وی همچنین به ادغام آزمون دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه های دولتی اشاره کرد و گفت: برگزاری آزمون مشترک جفای بزرگی به داوطلبان و خانواده های آنان بود، چرا که بسیاری از داوطلبان ممکن است به دلیل استرس و یا اتفاقات غیرمنتظره نتوانند در تنها آزمون کشور شرکت کنند، حذف آزمون مجزای دانشگاه آزاد اسلامی شانس آنان را از بین برد.

دکتر میرزاده با تاکید بر توسعه پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: خوشبختانه زمینه همکاری خوبی با وزارت بهداشت ایجاد شده است، برای حل سایر مشکلات مانند تجهیز بیمارستانهای موجود در مراکز استانها نیز به دنبال پیداکردن راهکارهای مالینظیر اخذ وام هستیم.

وی همچنین خطاب به روسای مراکز استانها گفت: اجرای طرح های ماندگار فرهنگی، ساها و شفا تضمین کننده آینده دانشگاه است، به همین خاطر باید با جدیت بیشتر و همدلی، همراهی و همگامی با یکدیگر در پیش بردن این برنامه سعی مضاعفی داشته باشیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در اجرای کارهای تحقیقاتی باید میزان ریسک پذیری خودتان را بالا ببرید در غیراینصورت موفق نخواهید شد.

 

افزوده شدن حق مرتبه علمی اعضای هیات علمی در سنوات بازخریدی یا پایان خدمت

دکتر میرزاده همچنین در این نشست از افزوده شدن حق مرتبه علمی اعضای هیات علمی در سنوات بازخریدی یا پایان خدمت اعضای هیات علمی خبر داد و گفت: در بخشنامه ای که به این منظور تدوین شده است، مزایای آخر خدمت به ازای هر سال یکماه براساس آخرین حکم حقوقی با احتساب حق مرتبه علمی، قابل محاسبه و پرداخت است.