توصیه های معاون آموزشی واحد علوم و تحقیقات برای انتخاب واحد و ثبت نام دانشجویان این دانشگاه:

۱۷ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۴:۲۸ کد : ۲۵۰۱ اخبار
تعداد بازدید:۵۹۵۵
جزئیات ثبت نام دانشجویان واحد علوم و تحقیقات و پذیرفته شدگان جدیدالورود
توصیه های معاون آموزشی واحد علوم و تحقیقات برای انتخاب واحد  و ثبت نام دانشجویان این دانشگاه:
- جزئیات ثبت نام دانشجویان واحد علوم و تحقیقات در سال تحصیلی جدید تشریح شد
- پذیرفته شدگان جدیدالورود واحد علوم و تحقیقات برای آگاهی از روند ثبت نام به سایت دانشگاه مراجعه کنند

دکتر مظفری از هماهنگی ویژه معاونت آموزشی با سایر بخش های دانشگاه برای انتخاب واحد و ثبت نام دانشجویان خبر داد و تاکید کرد : دانشجویانی که تا کنون اقدام به انتخاب واحد نکرده اند حداکثر تا تاریخ 8 مهر ماه (ثبت نام با تاخیر ) فرصت دارند اقدام به رفع مشکل و اخذ واحد های تحصیلی خود کنند .
دکتر سید بابک مظفری معاون آموزشی واحد علوم وتحقیقات، با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی دقیق و شفاف به دانشجویان و نیز پذیرفته شدگان جدیدالورود این واحد دانشگاهی، گفت: روند انتخاب واحد دانشجویان ورودی  1393 واحد علوم و تحقیقات و ماقبل آن ، از تاریخ 31 مرداد ماه لغایت 8 شهریور ماه سال جاری به تفکیک مقطع صورت گرفت.
وی افزود: بر این اساس تاکنون حدود 78 درصد از دانشجویان این واحد نسبت به انتخاب واحد های خود اقدام کرده اند  .
به گفته معاون آموزشی این واحد ، آن دسته از دانشجویانی که تا کنون به دلایل خاص آموزشی (از قبیل مشروطی بیش از حد ، اتمام سنوات و غیره )، مالی و یا دانشجویی (مباحث مربوط به نظام وظیفه ، مجوز نقل و انتقالات و غیره )  در زمان قانونی انتخاب واحد نکرده اند ، می توانند با مراجعه و متعهد شدن نسبت به رفع مشکل خود اقدام و بلافاصله به طور مشروط ثبت نام و انتخاب واحد کنند. تا با هدف مساعدت به وضعیت تحصیلی آنان امکان حضور در کلاس های آموزشی برای ایشان مقدور شود . به عنوان مثال این دسته از دانشجویان در زمینه رفع مسائل آموزشی به آموزش دانشکده خود و در خصوص رفع مسائل مالی به صندوق رفاه دانشجویی مراجعه و سپس اقدام به انتخاب واحد کنند .
وی با اشاره به اطلاع رسانی به دانشجویان برای آگاهی از زمان بندی انتخاب واحد از طریق ارسال پیامک  گفت: بر اساس قوانین و بخشنامه آموزشی سازمان مرکزی ، عدم مراجعه دانشجویان به منزله انصراف از تحصیل و عدم مراجعه مشمولان نیز در بیش از یک ترم تحصیلی موجب اخراج و لغو معافیت از خدمت سربازی خواهدشد.
به گفته دکتر مظفری پذیرفته شدگان جدیدالورود در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از تاریخ 21 شهریور لغایت اول مهر ماه سال جاری و پذیرفته شدگان جدیدالورود مقطع دکتری از تاریخ از 29 شهریور لغایت اول مهرماه سال جاری می توانند با مراجعه حضوری به دانشکده مربوطه خود در مجموعه واحد علوم و تحقیقات اقدام به تشکیل پرونده ، ثبت نام آموزشی و انتخاب واحد کنند .
وی گفت: روند ثبت نام پذیرفته شدگان جدیدالورود این واحد به تفکیک حروف الفبا برحسب حرف اول نام خانوادگی در دانشکده های مختلف انجام می شود.
دکتر مظفری از ایجاد یک بخش تحت عنوان ثبت نام ورودی های جدید بر روی سایت اصلی واحد به آدرس http://srbiau.ac.ir  به منظور اطلاع رسانی روند ثبت نام پذیرفته شدگان سال 1394 خبر داد و گفت: اطلاعات مورد نیاز ویژه ی پذیرفته شدگان برای ثبت نام در این بخش ذکر شده است  و دانشجویان جدیدالورود می توانند با مراجعه به این بخش از مراحل و مدارک مورد نیاز برای تشکیل پرونده ، ثبت نام و زمان بندی انتخاب واحد آگاه شوند  .
وی ادامه داد: پذیرفته شدگان در صورت تمایل می توانند از طریق شماره تماس های موجود بر روی سایت واحد برای طرح مشکلات مختلف آموزشی خود با دانشکده های مختلف ارتباط برقرار کنند.
معاون آموزشی واحد علوم و تحقیقات، تصریح کرد : دانشجویان جدید می توانند عنوان رشته قبولی خود را در بخش " رشته های تحصیلی و آدرس دانشکده ها " واقع در لینک "ثبت نام ورودی های جدید " جستجو کرده تا از نام و محل دانشکده مرتبط خود آگاه شوند . علاوه براین، نقشه و نحوه دسترسی به دانشکده های مختلف برای آشنایی پذیرفته شدگان با فضای فیزیکی واحد بر روی سایت اصلی قرار گرفته است و در فضای واحد بنرها و نیز همکاران اطلاع رسانی راهنمای پذیرفته شدگان جدیدالورود خواهند بود .
دکتر مظفری خاطر نشان کرد: براساس بخشنامه سازمان مرکزی پذیرفته شدگان سال گذشته که به هر دلیل موفق به ثبت نام نشده اند، این امکان فراهم شده است که بدون احتساب سنوات و بدون لحاظ کردن شهریه سال گذشته تنها با پرداخت شهریه نیمسال اول تحصیلی 95-94 اقدام به ثبت نام و انتخاب واحد کنند.
وی یادآور شد : بخشنامه فوق تنها برای نیمسال اول تحصیلی 95-94 وجاهت قانونی و اجرایی دارد .
لازم به ذکر است زمان شروع کلاس های آموزشی واحد علوم و تحقیقات براساس تقویم آموزشی دانشگاه 28 شهریور ماه جاری است . ثبت نام متاخرین نیز از تاریخ 6 لغایت 8 مهرماه صورت خواهد گرفت . همچنین دانشجویان کارشناسی می توانند برای حذف و اضافه دروس خود از تاریخ 13 الی 15 مهر ماه اقدام کنند .
همچنین معاونت آموزشی واحد علوم و تحقیقات با هدف تسهیل فرایند ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان اقدام به برگزاری منظم و مستمر جلسات کمیسیون موارد خاص و شورای آموزشی واحد نموده است تا در کوتاهترین زمان ممکن ، بررسی و تعیین تکلیف وضعیت آموزشی دانشجویان محقق شود .


( ۲۱ )