آیت الله صدیقی در سالروز حماسه بصیرت در واحد علوم و تحقیقات: بی بصیرتی، یعنی اینکه خودی را به جای دشمنان بزنیم

۰۹ دی ۱۳۹۴ | ۱۷:۳۱ کد : ۲۸۶ اخبار
تعداد بازدید:۵۵۳
آیت الله صدیقی در سالروز حماسه بصیرت در واحد علوم و تحقیقات: بی بصیرتی، یعنی اینکه خودی را به جای دشمنان بزنیم
امام جمعه موقت تهران ضمن تبریک ولادت پیامبر گرامی اسلام(ص)، امام جعفر صادق (ع) و سالروز حماسه بصیرت و خاموشی آتش فتنه سال 1388، گفت: خداوند متعال عالم هستی را هدفمند و با طرحی حکمیانه آفریده است.
به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در مراسم گرامی داشت 9دی با عنوان "میثاق با ولایت " در این واحد بابیان اینکه بی بصیرتی یعنی اینکه خودی را به جای دشمنان بزنیم، تصریح کرد:  دشمنان اسلام برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از هیچ کاری رویگردان نیستند و با نفوذ خود در بین مردم ، بدنبال براندازی این نظام هستند . ما برای شناخت نفوذ نیازمند بصیرت هستیم. همچنین باید ایادی شیطان بزرگ و دشمنان اسلام را در کشور شناخت که این بصیرت و شناخت تنها تحت لوای ولایت فقیه صورت خواهد گرفت.
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی با اشاره به آشوب سال 1388 افزود: در آن سال به جای آنکه با رجوع به قانون ادعای تقلب خود در انتخابات را مطرح کنند، با اغتشاش و قانون شکنی تحت تأثیر استکبار جهانی و نفوذ عوامل آنها به ایجاد جوی نا مناسب دامن زدند. اما به فضل الهی و تدابیر مقام معظم رهبری و بصیرتی که در مردم وجود داشت این توطئه دشمنان اسلام با شکست مواجه شد.
وی با بیان اینکه امروزه برخی سخنانی برزبان می آورند که با اصل ولایت فقیه منافات دارد گفت:  اعتقاد به ولایت فقیه یک اصل است، اصلی که در خون ما شیعیان جریان دارد.
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی خاطر نشان کرد: در دانشگاه ها باید فضای علمی حاکم باشد بنابراین باید از ایجاد فضای سیاسی در دانشگاه ها اجنتاب کرد تا سیاست زدگی در آن بوجود نیاید.
 وی با بیان اینکه در قرآن به عالم هستی عناوین مختلفی از قبیل مزرعه، محل تجارت و آزمایشگاه داده شده است، گفت: مومنان در این مزرعه با کاشت و برداشت بذر ایمان و عمل صالح علاوه بر رسیدن به کرامت به حیات طیبه (حیات الهی) خواهند رسید.
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی افزود: منظور از محل تجارت بودن دنیا، این است که خداوند مشتری و انسانها تاجرانی هستند که باید آنچه را که خداوند برایشان مقدر کرده است برای عرضه به وی بدست آوردند که ایمان و جهاد مهمترین آنها است.
وی ادامه داد: ایمان مسئله ای است که خداوند بطور جدی آنرا از انسانها طلب کرده و لازمه رسیدن به ایمان جهاد در راه خداوند است.
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی افزود: امتحانات الهی قطعی است و برای تمامی انسانها خواهد بود. اگر کسی می خواهد به رستگاری برسد و بتواند در بهشت برین به دیدار حق بشتابد باید از این امتحانات سربلند بیرون آید.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: امتحان الهی فرد را به خود و جامعه می شناساند. خداوند باری تعالی هرکس را که بخواهد به مقامی والا برساند بارها تحت امتحان قرار می دهد .
وی با بیان اینکه در قبال سنت امتحان الهی افراد به دسته هایی تقسیم می شوند، افزود: برخی آنهایی هستند که قیامت را قبول نداشته و این دنیا را محل امتحان نمی دانند، آنها کافران و مشرکانی هستند که خود را به اصطلاح آزاد دانسته و انجام هر کاری را برای خود جایز می دانند. اومانیسم مطرح شده نیز حاصل این تفکر است.
وی با ذکر اینکه گروه بعدی افرادی هستند که به برای رسیدن به منافع و قدرت تظاهر به ایمان می کنند، گفت: آنها کسانی هستند که برای رسیدن به قدرت ، از همان ابتدای اسلام خود را در زیر عبای پیامبر گرامی اسلام مخفی کردند. در تأسیس انقلاب اسلامی نیز گروهایی نظیر چریک های خلق و منافقین همانند این دسته به دنبال دست یابی به قدرت بودند.
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی افزود: ثمره تظاهر به ایمان، نفاق است که یکی از خطرهای بسیار بزرگی است که اسلام همواره با آن روبرو بوده و نفاق جدی ترین خطری است که برای استقلال هر کشور و نظامی وجود دارد.