دانشجوی 80 ساله از پایان نامه خود در واحد علوم و تحقیقات دفاع کرد/ قصد ادامه تحصیل دارم

۲۸ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۲:۲۸ کد : ۷۹ اخبار
تعداد بازدید:۱۵۶۴
دانشجوی 80 ساله  از پایان نامه خود در واحد علوم و تحقیقات دفاع کرد/ قصد ادامه تحصیل دارم
فیروز اقدمی فر دانشجوی 80   ساله کارشناسی ارشد مترجمی زبان فرانسه واحد علوم و تحقیقات  از پایان نامه خود با عنوان " تجزیه و ترجمه خطا –اولین رمان ژان دانیل" دفاع کرد.
به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات فیروز اقدمی فر دانشجوی 80   ساله کارشناسی ارشد مترجمی زبان فرانسه در مراسم دفاع خود در رابطه با انگیزه ادامه تحصیلش گفت: انگیزه اصلی من از ادامه تحصیل در این سن، یادگیری ترجمه ها و تکنیک های فنی کشورهای پیشرفته است تا بتوانم به کمک ترجمه متون به اساتید داخل و خارج کشور کمک کنم.
وی ادامه داد: من به جای گذران دوران بازنشستگی در پارک ها ، تصمیم گرفتم که از زمان موجود بهره کافی را ببرم . به این تصمیم خود جامه عمل پوشاندم و اکنون دانشجوی کارشناسی ارشد واحد علوم و تحقیقات هستم.
اقدمی فر با اشاره به اشتیاق خود جهت ادامه تحصیل تصریح کرد: ادامه تحصیل در مقطع دکتری را به عنوان مهمترین هدف آتی خود می دانم .
وی به عنوان پایان نامه خود تحت عنوان " تجزیه و ترجمه خطا –اولین رمان ژان دانیل" اشاره کرد و افزود: این رمان شرح زندگی جوان تهیدستی است که به رغم استعدادهای فراوان نزد صاحب کاری نابه کار، به فعالیت گماشته می شود ولی او امید خود را از دست نداده و به طرفداری از کسانی برمی خیزد که مورد اهانت دشمن قرار گرفته اند.
اقدمی فر گفت: در این رمان به پرسش هایی که در جهان سیاست غالبا مدعی و دربرگیرنده همه مشکلات و راه حل آن هاست ولی مورد اعتنا قرار نمی گیرد پرداخته شده است.
این دانشجوی 80 ساله درباره نقش واحد علوم و تحقیقات در ارتقاء سطح تحصیلات تکمیلی کشور اظهار کرد: واحد علوم و تحقیقات یکی از بهترین واحدهای کشور است و من چشم اندازی عالی را برای آن پیش بینی میکنم و مطمئنم این واحد در آینده یکی از بهترین دانشگاه های کشور حتی برتر از دانشگاه های دولتی خواهد بود.
وی در پایان گفت: توصیه من به مردم و به خصوص جونان این است که اگر در هر سنی اراده کنند و تصمیم بگیرند می توانند ادامه تحصیل دهند و هیچ گاه برای این کار دیر نیست لذا از این امر مهم غافل نشوید.
 ( ۱ )