تاکید دکتر فرهاد رهبر بر تلاش اعضای هیات علمی برای انعقاد قراردادهای پژوهشی و ثروت‌آفرینی از تولیدات علمی/ دکتر عموعابدینی: برای ایجاد منابع پایدار، راهی جز برنامه‌ریزی در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان نداریم

۰۹ خرداد ۱۳۹۷ | ۰۹:۴۸ کد : ۹۷۸۵ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۱۲۹۱
تاکید دکتر فرهاد رهبر بر تلاش اعضای هیات علمی برای انعقاد قراردادهای پژوهشی و ثروت‌آفرینی از تولیدات علمی/ دکتر عموعابدینی: برای ایجاد منابع پایدار، راهی جز برنامه‌ریزی در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان نداریم

رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی بر تلاش اعضای هیات علمی برای انعقاد قراردادهای پژوهشی و ثروت‌آفرینی از تولیدات علمی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر فرهاد رهبر در نشست شورای هماهنگی واحد علوم و تحقیقات که با حضور معاونان واحد و روسای دانشکده‌های این واحد دانشگاهی برگزار شد، گفت: معاونت پژوهش و فناوری در خصوص آگاهی‌رسانی به اعضای هیات علمی درباره دستورالعمل‌ها و قوانین و مقررات مربوط به مالیات قراردادهای پژوهشی اقدام کند.

وی ضرورت برگزاری آموزش ضمن خدمت برای اعضای هیات علمی در زمینه آشنایی با چگونگی و قوانین انعقاد قراردادهای پژوهشی را مورد اشاره قرار داد و افزود: چنانچه اعضای هیات علمی چه به صورت مستقیم و چه از طریق دانشگاه موفق به انعقاد قرارداد پژوهشی شوند و این قرارداد به منفعت مالی برای دانشگاه منجر شود، می‌توانند عنوان آن را در فرم ارتقا درج کنند تا برای ارتقا از امتیاز مربوطه بهره‌مند شوند.

بر طبق این گزارش، دکتر قاسم عموعابدینی قائم‌مقام واحد علوم و تحقیقات نیز در این نشست بر توسعه پژوهش‌های کاربردی در این واحد دانشگاهی تاکید کرد و خواستار شد روسای دانشکده‌های واحد علوم و تحقیقات برای درآمدزایی بر اساس مصالح، استانداردها و کارکردهای دانشگاه برنامه‌ریزی کنند.

قائم مقام واحد علوم و تحقیقات گفت: برای ایجاد منابع پایدار، راهی جز برنامه‌ریزی در حوزه اقتصاد دانش بنیان و تامین منابع غیر شهریه‌ای وجود ندارد.

بر طبق این گزارش، دکتر فرهاد رهبر در بخش دیگر این نشست با تاکید بر افزایش تعداد مجلات علمی بین‌المللی این واحد دانشگاهی، گفت: توقع از واحد علوم و تحقیقات این است که آن قدر در خصوص راه‌اندازی و افزایش تعداد مجلات و نمایه‌سازی آنها در نمایه‌های بین‌المللی تلاش کند که در زمینه چاپ مقاله‌های علمی، نه تنها توان پشتیبانی سایر واحدهای دانشگاهی را داشته باشد بلکه مقاله‌‎هایی که از سوی محققان سایر دانشگاه‌های ایران و کشورهای دیگر هم ارسال می‌شود را نیز داوری کند.

شیوه جدید مصاحبه از داوطلبان مقطع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی تشریح شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین در تشریح شیوه جدید مصاحبه از داوطلبان مقطع دکتری این دانشگاه، گفت: امسال مصاحبه داوطلبان دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی به صورت منطقه‌ای برگزار می‌شود که در این راستا ۱۰ منطقه انتخاب شده و تیم مصاحبه‌گر در منطقه‌ای که نزدیک داوطلب است از او مصاحبه می‌کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: زمان‌بندی انجام مصاحبه به صورتی برنامه‌ریزی شده است که تیم‌های مصاحبه‌گر به صورت چرخشی به مناطق مختلف اعزام می‌شوند.

دکتر فرهاد رهبر تاکید کرد: برای اینکه عدالت و انصاف در گزینش دانشجو را افزایش دهیم، تاکید بر این است که در تعیین تیم‌های مصاحبه‌گر، برجسته‌ترین و مجرب‌ترین اساتیدی که در حوزه تخصصی‌شان صاحب نام هستند و می‌شود بر روی قضاوت و انصاف‌شان اتکا کرد، انتخاب شوند.


( ۴ )